[:pl]

Witc

W pierwszej części  tego artykułu dowiedzieliście się, że witamina C jest jedną z najlepszych substancji w ogóle! Dziś kontynuując tematykę chciałbym przedstawić jeszcze więcej dowodów za tym dlaczego każdy powinien stosować duże dawki tej witaminy.

W tej części oprę się na wieloletniej praktyce osoby na co dzień ,,obcującej” z dużymi dawkami askorbinianu sodu – Frederick’a R.Klenner’a:

1. Kwas askorbinowy łączy się z otoczką białkową wirusa, tworząc nową makrocząsteczkę, która działa jako czynnik hamujący rozwój infekcji wirusowej.

2. Jeśli w organizmie jest wystarczająca ilość witaminy C, system enzymatyczny będzie w stanie wykonać właściwie swoje zadanie.

3. Choroba Heinego-Medina (polio) – 60 przypadków 100% wyleczonych w ciągu 3 do 5 dni!

Badania: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18147027

4. Witamina C stymuluje produkcję endorfin, ma to wpływ na eliminowanie bólu. Ma to istotne znaczenie u pacjentów z chorobą nowotworową.

5. Użądlenia, ukąszenia przez pająki i węże, reakcje alergiczne – dr Klenner stosował 350 mg witaminy C z dodatkiem wapnia*. Reakcje zawsze były takie same – ,,ozdrowienie”

* Należy pamiętać, że witamina C wiąże wapń i w takich sytuacjach korzystne jest podanie witaminy C z wapniem.

Ciekawostka: praktyka lekarska wskazuje, że w ciągu 48 godzin po większym zabiegu chirurgicznym poziom witaminy C spada tak bardzo, że jest w zasadzie niemierzalny. Wielu naukowców twierdzi, że np.stan organizmu podczas zawału serca jest stanem ,,szkorbutowo – podobnym”.

WITAMINA C, A CHOROBA NOWOTWOROWA

Pierwszy raz o leczeniu raka witaminą C usłyszałem oglądając film ,,Food Matters”. Od tego czasu zacząłem ,,suplementować swoje wszystkie choroby” witaminą C. Temat bardzo kontrowersyjny, bardzo często nie uznawany przez lekarzy. Jednak ja bardzo chcę wierzyć, że to działa. Poniżej przedstawiam fakty z suplementowania dużymi dawkami witaminy C osoby z chorobą nowotworową.

1. Ewan Cameron i Linus Pauling stwierdzili, że kiedy pacjentom z chorobą nowotworową podawano zaledwie 10 g/dzień witaminy C, chorzy Ci przeżyli średnio o 300 dni dłużej niż chorzy z grupy kontrolnej. Wszyscy byli zakwalifikowani jako osoby NIEULECZALNE i każdy miał określony swój ,,termin”.

Link: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1068480

2. Badania kliniczne, jakie na 99 nieuleczalnych chorych pacjentach przeprowadził ze swoim zespołem A. Murata, wskazują, że pacjenci otrzymujący duże dawki witaminy C żyli znacznie dłużej (246 dni) niż osoby otrzymujące niskie dawki(43 dni).

Link: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6811475
—-> powyższe przypadki dotyczą osób nieuleczalnie chorych, kiedy stadia choroby są już bardzo zaawansowane.

3. Nowotwór nerki – przerzuty do wątroby i płuc – po 15 miesiącach stosowania dużych dawek witaminy C onkolog stwierdza: ,,pacjent bez najmniejszego śladu choroby nowotworowej” Osoba ta zmarła po 14 latach od wystąpienia choroby w wieku 84 lat na zawał serca…

4. Duże zmiany nowotworowe w odcinku L4 – L5 kręgosłupa. Pacjentka odmówiła stosowania chemioterapii. Po 12 miesiącach terapii witaminą C, nie stwierdzono żadnych zmian nowotworowych.

Link: http://orthomolecular.org/…/2000/art…/2000-v15n04-p201.shtml

Ciekawostka: kiedy tsunami zniszczyło elektrownie atomową w Fukushimie, jednej grupie pracowników, którzy pracowali na terenie tej elektrowni przy usuwaniu skutków katastrofy, podano dożylnie 25 gram witaminy C przed rozpoczęciem pracy w ruinach. Innym nie podano nic. Po bardzo wnikliwej analizie ich stanu zdrowia okazało się, że u tych którym witaminy C nie podano, stwierdzono uszkodzenia DNA oraz wzrost parametrów wskazujących na rozwój choroby nowotworowej. U tych co podano Witaminę C, nie stwierdzono ŻADNYCH ZMIAN w DNA. Wskaźniki chemiczne dotyczące rozwoju choroby nowotworowej pozostały BEZ ZMIAN!

Artur Pacek Performance & Nutrition – MS, FNS, USAW, FMS – SCEC TEAM

Bibliografia:
1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18147027
2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1068480
3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6811475
4. http://orthomolecular.org/…/2000/art…/2000-v15n04-p201.shtml
5. Ukryte Terapie – Czego ci lekarz nie powie – Jerzy Ziębia
6. Food Matters – Jedzenie ma znaczenie [FILM]

[:en]Sorry, this entry is only available in Polish.[:]

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About