Image Alt

SZKOŁA TRENERA PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO SCEC – I PÓŁROCZE 2020

SZKOŁA TRENERA PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO – SCEC® – I PÓŁROCZE 2020:

DATA : 25 stycznia 2020 – 28 czerwa 2020 (6 zjazdów)
MIEJSCE: Ośrodek SCEC – ul. Orłowska 86, Gdynia
CENA: Cena promocyjna: do końca grudnia: 5999 zł
Ratalnie: 1099 zł x 6 rat = 6594 zł
Od 1 stycznia: 6799 zł
Ratalnie: 1249 zł x 6 rat – 7494 zł*
*Raty płacone do 15 dnia każdego miesiąca
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
SZKOŁA PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO – SCEC jako pierwsza polska organizacja otrzymała akredytacje największej organizacji przygotowania motorycznego na świecie – NSCA!
,,Akredytacja NSCA- ilość godzin kontraktowych 14, ilość punktów CEU 1.4 – za każdy weekend szkoły z osobna”.
Zdobądź certyfikat uznawany na całym świecie w języku polskim i angielskim z punktami CEU kończąc szkołę przygotowania fizycznego.
ANULOWANIE UCZESTNICTWA I ZWROT KOSZTÓW NIE SĄ MOŻLIWE. W PEWNYCH OKOLICZNOŚCIACH MOŻESZ JEDNAK PRZEKAZAĆ SWOJE MIEJSCE INNEJ OSOBIE.
SZKOŁA TRENERA PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO:

➡️Blisko 100 h nauki

➡️6 zjazdów:

Zjazd I – Styczeń 25-26
Zjazd II- Luty 22-23
Zjazd III – Marzec 28-29
Zjazd IV – Kwiecień 25-26
Zjazd V – Maj 30-31
Zjazd VI – Czerwiec 27-28

➡️Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat trenera przygotowania fizycznego SCEC w języku polskim i angielskim oraz certyfikat uczestnictwa podczas każdego szkolenia.

➡️ Szkoła trenera przygotowania fizycznego SCEC będzie zakończona egzaminem.

➡️Każdy uczestnik szkoły otrzyma ZNIŻKI na wszystkie organizowane przez nas seminaria, szkolenia, konferencje itp.❗

➡️Dla każdego uczestnika szejker SCEC

Podczas zajęć: kawa, herbata i BCAA

Uwaga❗❗❗

Szkołę przygotowania fizycznego SCEC należy ukończyć w rok. Od drugiej połowy roku rusza II edycja. Zapisując się na szkołę w pierwszej edycji możesz ukończyć ją w edycji drugiej. Np. jeśli ukończysz 3 zjazdy w pierwszej połowie roku, to możesz przyjechać na 3 ostatnie zjazdy w 2 części roku.

SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDÓW:

✅ZJAZD I: KSZTAŁTOWANIE SIŁY MIĘŚNIOWEJ

  1. Rozgrzewka
    – Podniesienie temperatury ciała
    – Rolowanie
    – Mobilizacja
    – Aktywacja/prehabilitacja
    – Aktywacja układu nerwowego
    – Rampowanie
  2. Rodzaje periodyzacji
    – Historia periodyzacji
    – Liniowa
    – Falowa
    – Równoległa
    – Blokowa
    – Mikroperiodyzacja
    – Intensyfikacja
    – Akumulacja
  3. Manipulacja zmiennymi treningu
    – Powtórzenia
    – Serie
    – Tempo
    – Czas przerwy
  4. Rodzaje siły
    -Względna
    -Maksymalna
    -Absolutna
    -Ekscentryczna
    -Koncentryczna
    -Izometryczna
    -Szybkościowa
    -Eksplozywna
    -Reaktywna
    itd.
  5. 10 Aspektów sprawności fizycznej
    – Jak siła wpływa na każdy aspekt
  6. Diagnostyka i ewaluacja

✅ZJAZD II: ANATOMIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

  1. Ćwiczenia główne
  2. Ćwiczenia na dolną część ciała
    – Przysiad ze sztangą z tyłu – wysoko – olimpijski
    – Przysiad ze sztangą z tyłu – nisko trójbojowy
    – Przysiad ze sztangą z przodu
    – Martwy Ciąg
  3. Ćwiczenia na górną część ciała
    – Wyciskanie sztangi nad głowę
    – Wyciskanie sztangi na ławce prostej
    – Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej (15,30,45 stopni)
    – Pompki na poręczach
    – Podciąganie na drążku
    >Supinacja
    >Pronacja
    >Neutralnie
    +Wąsko
    +Szeroko
    +Na szerokość ramion
  4. Ćwiczenia akcesoryjne
  5. Ćwiczenia na dolną część ciała
    – Przysiad wykroczny – przednia noga na podwyższeniu
    – Przysiad wykroczny
    – Przysiad bułgarski
    – Wykroki
    – Zakroki
    – Wypady
    – Wypady z podwyższenia
    – Uginanie podudzi leżąc
    – Uginanie podudzi stojąc
    – Uginanie podudzi siedząc
    – Uginanie podudzi ze zgiętym tułowiem
    > Stopy neutralnie
    > Stopy skierowanie na zewnątrz
    > Stopy skierowane do wewnątrz
    + Zgięcie podeszwowe
    + Zgięcie grzbietowe
    + Ustawione neutralnie
    – Nordyckie opadanie
    – Wchodzenie na skrzynie
    > Niska skrzynia
    > Skrzynia na wysokość rzepki
    > Wysoka skrzynia
    > Wejścia przodem
    > Wejścia bokiem
    – Rumuński martwy ciąg
    – Wznosy tułowia na ławce rzymskiej
    > 45 stopni
    > Horyzontalnie
    – Dzień dobry
    > Stojąc
    > Siedząc
  6. Ćwiczenia na górną część ciała
    – Wiosłowanie hantli w podporze o ławkę
    > Łokieć blisko tułowia
    > Łokieć 45 stopni względem tułowia
    > Łokieć odwiedziony pod kątem 90 stopni
    – Wiosłowanie sztangi w opadzie tułowia
    – Wyciskanie hantli nad głowę
    > Oburącz
    > Jednorącz
    + Stojąc
    + Siedząc
    – Ściąganie dolnego wyciągu do brzucha
    > Supinacja
    > Pronacja
    > Neutralnie
    + Wąsko
    + Szeroko
    + Na szerokość ramion
    – Wyciskanie hantli na ławce
    > Dodatniej
    > Prostej
    > Ujemnej
  7. Ćwiczenia naprawcze
    A. Ćwiczenia na dolną część ciała
    – TKE
    – Wspięcia na palce
    > Stojąc
    > Siedząc
    > Na suwnicy
    + Obunóż
    + Jednonóz
    – Ćwiczenia na mm.piszczelowy
    – Wznosy bioder
    > Na ziemi
    > W oparciu o ławeczkę
    – Kopenhaskie przywodzenie
  8. Ćwiczenia na górną część ciała
    – Rotacia zewnętrzna ramienia
    > Hantle lub wyciąg
    + Łokieć blisko tułowia
    + Łokieć uniesiony
    + Łokieć uniesiony i odwiedziony
    – Ćwiczenia na retrakcję łopatki
    > Hantle lub wyciąg
    + Trap 3 Raise
    + Powell Raise
    + Wznosy hantli w opadzie tułowia
    – Ćwiczenia na triceps
    > Hantle, specjalne sztangi, wyciąg
    + Ramie wzdłuż tułowia
    + Ramie z przodu
    + Ramie nad głową
    o Supinacja
    o Pronacja
    o Neutralnie
    – Ćwiczenia na biceps
    > Hantle, specjalne sztangi, wyciąg
    + Ramie wzdłuż tułowia
    + Ramie ,,za” tułowiem
    + Ramie z przodu
    o Supinacja
    o Pronacja
    o Neutralnie
    – Ćwiczenia na przedramię
    – Ćwiczenia na kark
    – Ćwiczenia na mieśnie brzucha

AKCESORIA TRENINGOWE
-paski do przysiadów ze sztangą z przodu
-paski do martwego ciągu
-pasy treningowe
-gruby chwyt
itd.

✅ZJAZD III: KSZTAŁTOWANIE MOCY I SIŁY EKSPLOZYWNEJ

  1. Olimpijskie podnoszenie ciężarów – nauczanie, progresje, regresje i programowanie
    – Zarzut
    – Podrzut
    – Rwanie
  2. Trening plyometryczny i trening skocznościowy – nauczanie, progresje, regresje i programowanie
    – Obunóż
    – Jednonóż
    – Z rotacją
    – Lateralnie

Górna część ciała
– Ciężar ciała
– Sztanga

  1. Trening z piłkami lekarskimi – nauczanie, progresje, regresje i programowanie
    – Progresja rzutu piłki z przed klatki piersiowej
    – Progresja rzutu piłką z rotacją
    – Progresja rzutu piłką z nad głowy

✅ZJAZD IV: KSZTAŁTOWANIE SZYBKOŚCI, PRZYŚPIESZENIA i WYTRZYMAŁOŚCI ORAZ TRENING PODCZAS REHABILITACJI

  1. Nauka systemów energetycznych
  2. Przyśpieszenie liniowe
    – Krok plyometryczny
    – Progresja do poruszania się bokiem
  3. Poruszanie się bokiem
    – Krok plyometryczny
    – Progresja do poruszani się bokiem
  4. Zmiany kierunku biegu
    5. Kształtowanie wytrzymałości w różnych dyscyplinach sportowych

TRENING PODCZAS REHABILITACJI

  1. Izometria, ekscentryka i koncentryka w treningu rehabilitacyjnym
    2. ACL od kontuzji do pełnej sprawności
    3. Kolano skoczka
    4. Skręcenie stawu skokowego
    5. Stożli rotatorów
    6. Pachwiny
    7. Dolny odcinek pleców
    8. Ścięgno Achillesa
    9. Tylna część ud

✅ZJAZD V – ZAAWANSOWANE METODY PROGRAMOWANIA
1. Metody kształtowania siły mięśniowej
– Serie proste
– Serie malejące
– Serie rosnące
– Serie piramidowe
– Serie systemowe malejące
– Serie systemowe rosnące
– Serie kontrastowe
– Serie Klaster

  1. Programowanie jednostki treningowej
    – Górna część ciała
    – Dolna część ciała
  2. Programowanie 12-tygodniowego cyklu treningowego
    4. 1-roczny cykl treningowy
    5. 4-letni cykl treningowy
    6. 16-letni cykl treningowy
    7. Parametry treningu siłowego: ćwiczenia na górną i dolną część ciała (zginacze, prostowniki)
    8. Dobór rodzajów chwytu i szerokości, parowanie ćwiczeń w superserie, grupowanie, kolejność, dobór, selekcja ćwiczeń itp.

ZJAZD VI – SPECJALNE METODY TRENINGOWE I ICH PROGRAMOWANIE

  1. Dostosowany opór
    – Łańcuchy
    – Gumy
    – Przeciwny opór z gumami
  2. Ćwiczenia w stylu strongman
    – Spacer farmera
    – Sanki
    – Prowler
    – Opona
    – Spacer Buszmena
    – Spacer Zerchera

3. Metody ekscentryczne
4. Programowanie Olimpijskiego podnoszenia ciężarów
5. Programowanie pliometryki na górną i dolną część ciała
6. Programowanie izometryki
7. Programowanie gum i łańcuchów/strongmana/metod statyczno dynamicznych
8. Równowaga strukturalna a programowanie
9. Specjalne metody treningu siłowego
10. Testy na deficyt siły oraz deficyt mocy
11. Programowanie deload-u
12. Trening kobiet
13. Trening dzieci

ZAPISY NA CAŁE PIERWSZE PÓŁROCZE JUŻ ZAKOŃCZONE!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAPISANIA SIĘ NA POJEDYNCZE ZJAZDY LUB NA CAŁE DRUGIE PÓŁROCZE SZKOŁY. ZAPRASZAMY!

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About